Wszystkie kategorie

Strona główna>Aktualności

New Upward Cluster Hot Chilli Odmiana CJ1417

Opublikowano 2022-05-09

CJ1417 to nowa hybrydowa odmiana chili lub ostrej papryki typu ku górze, wyprodukowana przez Hunan Xiangyan Seed Industry Co., Ltd. (nasiona papryki). Głównymi zaletami tej odmiany są jednolite rośliny, błyszczące i dobrej jakości suszone owoce oraz duża ostrość. Jest popularna i dobrze sprawdza się w regionie północnych Chin, takich jak Hebei w prowincji Shanxi, a także została przetestowana w krajach Azji Południowo-Wschodniej, które mają zwyczaj sadzenia gorącego chilli w segmencie klastrów.

Charakterystyka:Wczesna dojrzałość, w gronach w górę, średni wigor, wysokość rośliny około 50 cm. Około 10 grona na roślinę i 15-22 owoców na grona. Średnia odporność na wyleganie. Długość owoców 6-7cm, średnica 0.8cm, ostry, jaskrawoczerwony kolor suszonych owoców. Owoce można suszyć naturalnie. W celu zmniejszenia nierównomiernego wybarwienia suszonych owoców zaleca się suszenie w piekarniku.

Wskazówki dotyczące uprawy:

1. Gęstość sadzenia:Posadź około 33000 5500 roślin na akr (667 roślin na 2 m3). Przestrzeń między roślinami powinna być bliższa w porównaniu do Skyline 25. Dwa rzędy na grządkę i jedna roślina na otwór, XNUMX cm między roślinami do przesadzania.
2. Stosowanie nawozów i zarządzanie polem:Zastosuj wystarczającą ilość nawozu podstawowego przed przesadzeniem, który pochodzi głównie z nawozów organicznych, nawozów fosforowych i potasowych, z drobnym nawozem wieloskładnikowym. Przyspiesz wzrost sadzonek, stosując mocznik w dawce 30-48 kg na akr raz od jednego tygodnia do dwóch tygodni po przesadzeniu. Topping, gdy pojawi się pierwszy kwiat przy wysokości rośliny około 20 cm. Zastosuj nawóz NPK w dawce 30-48 kg na akr raz po ogławianiu. Użyj nawozu wieloskładnikowego jako nawozu dodatkowego i jednocześnie zmniejsz dawkę nawozów azotowych. Podlewanie na czas w porze suchej, aby zapobiec krótkim owocom.

Po ciągłych 30 latach innowacyjnych badań naukowych, Peppera Seed z powodzeniem ustanowiła skomercjalizowany system hodowli ostrej papryki. Zaprojektowano od 5000 do 6000 nowych hybryd ostrej papryki i wybrano 5-10 nowych odmian spośród tych, które mają być wprowadzane na rynek każdego roku w ramach tego systemu hodowlanego z cechami jednolitego standardu oceny w zakresie badań przesiewowych, prac hodowlanych opartych na procesach i wdrożonej technologii informacyjnej. Technologia molekularna zastosowana na dużą skalę w hodowli papryki ostrej i połączona z konwencjonalnymi metodami hodowli w celu przyspieszenia tempa hodowli, a także przyczynienia się do innowacyjności zasobów plazmy zarodkowej. Peppera Seed zawsze stara się przynosić korzyści rolnikom i rozwijać przemysł nasion warzyw.

1

2

3

New 4